2022. 06. 25. - 07:07
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Regisztráció

Regisztrációhoz írj üzenetet a Kapcsolatokon keresztül a kívánt felhasználónévvel és e-mail címmel!
Ha lehet, ne freemailes címről!
Bővebben...

Fórumtémák
Legújabb témák
-> Dragon's Dogma Dark ...
-> Maffia III
-> Risen
-> Dragon Age: Inquistion
-> Kingdoms of Amalur: ...
Legnépszerűbb témák
-> Mi lesz a kvetke... [1022]
-> GTA 4 magyarts [645]
-> Dragon Age: Inqui... [454]
-> Fallout New Vegas [428]
-> Divinity Original... [410]

Partnereink

Partnerünk és támogatónk a

TheGamers - A Magyar Gamer Közösség

Tintahal Műhely - kreatív, játékos, művészeti workshopok

Felhasználók
-> Online vendégek: 2

-> Online tagok: 0

-> Regisztráltak: 5,110
-> Legújabb tag: BuraiJanos

Dragon Age: Inquistion
Ardea
Igazbl sok jat nem tudok mondani. Folyamatosan fordtom. Amg a kdexeket nyomom, az llapotjelz fltti logra kattintva megtekintheted azt az sszegzst, amit ezekrl ksztettem. Abban vezetem, hogy mikor mivel kszlk el, hogyan llok.

Neko0130
Ksznm a vlaszt! Smile

cpt_syph
gondolom a dolog oroszlnrsze nem is a prbeszdek, hanem a sok lore magyarra val fordtsa nem?

Ardea
Ht, ltod, nehz megmondani, hogy a kdexek, meg az egyb "hosszabb llegzetvtel" szvegek tnylegesen mekkora rszt teszik ki a teljes szvegnek. Fordtani mindenkppen nehezebb, mert hossz, sszetett mondatokbl llnak, mg a prbeszdnl trekednek a rvidsgre, mivel a jtkban ezek elolvassra korltozott id ll rendelkezsre.

Most pont a legnehezebbnek lltam neki: a mesknek. Az 1. mese 6 bejegyzsbl ll (a szvegben ez 6 sort jelent), de Times New Roman 10-es fonttal 1 cm-es margval 2 A/4-es oldalt tett ki. Grin
Ezt csak rdekessgkppen rtam. s mg ott lesz Varric knyve a maga X fejezetvel. Smile

Laztsnak fordtgattam a Terepasztal kldetseket, amikbl a Menedk egysgekkel el is kszltem.

Saccra azt mondanm, hogy taln augusztus msodik felben letudom ezeket, s nekillhatok a maradkoknak. Az nagy lps lesz, s azutn megint tbbszr fog ugrlni a szmll. De ezt majd jelzem a szoksos helyeken.

cpt_syph
Ardea rta:

Ht, ltod, nehz megmondani, hogy a kdexek, meg az egyb "hosszabb llegzetvtel" szvegek tnylegesen mekkora rszt teszik ki a teljes szvegnek. Fordtani mindenkppen nehezebb, mert hossz, sszetett mondatokbl llnak, mg a prbeszdnl trekednek a rvidsgre, mivel a jtkban ezek elolvassra korltozott id ll rendelkezsre.

Most pont a legnehezebbnek lltam neki: a mesknek. Az 1. mese 6 bejegyzsbl ll (a szvegben ez 6 sort jelent), de Times New Roman 10-es fonttal 1 cm-es margval 2 A/4-es oldalt tett ki. Grin
Ezt csak rdekessgkppen rtam. s mg ott lesz Varric knyve a maga X fejezetvel. Smile

Laztsnak fordtgattam a Terepasztal kldetseket, amikbl a Menedk egysgekkel el is kszltem.

Saccra azt mondanm, hogy taln augusztus msodik felben letudom ezeket, s nekillhatok a maradkoknak. Az nagy lps lesz, s azutn megint tbbszr fog ugrlni a szmll. De ezt majd jelzem a szoksos helyeken.

Igen, a Dragon Age sorozatnl (meg gy ltalban a Bioware jtkoknl) elg durva lore van. Szmomra sokszor tlzan is sok, ellenben az Inquisition esetben pont kellemes volt. Mondjuk nekem a favorit a msodik illetve most a harmadik rsz lett (kvezzetek meg, az els rszt egyltaln nem sikerlt megkedvelnem), kifejezetten szerettem olvasgatni a lore-t, knyveket stb. Itt is azt csinltam mint anno (meg most is) a Mass Effect-nl.. Ha kaja sznet van vagy ppen csak gy tartja kedvem, olvasgatom a lore-t Smile. Csak Hinterlands ne lenne annyira mtely.. ott nagyon le tud lni a dolog, viszont a megjelens utn kb egy vvel a fejlesztk gy be is vallottk, hogy ott egy kicsit tltoltk a "sandbox" rzst. Mindenesetre majd ha elkszl a fordts, termszetesen vgig fogom tolni gy is. Nagyon szeretem azt is a programban, hogy nagyon szofisztiklt a szveg, s jval szofisztikltabb mint az elz rszek esetben. Valahol itt sikerlt visszahozni a rgi infinity engine-s jtkok rzst (no nem a falloutokra gondolok ez alatt). Lehet hogy az IWD-t is elveszem? Grin Brki brmit mond, nem tnik annyira lelketlennek mint ahogy azt sokan belltjk. Smile

Kumpir
I Love You Ardea!

Ardea
Na, ht van egy j hrem!
Elkszlt a Kdex - Trtnetek is. Ez volt a legcombosabb cucc, ebben a csokorban voltak az 1 sornak minsl legdurvbb mennyisg szvegek.

Ezutn mg van kb. 10 vers/nek, meg a maradk terepasztalos kldetsek. Smile
Aztn jhet megint a prbeszd.

Kumpir
Ardea rta:

Na, ht van egy j hrem!
Elkszlt a Kdex - Trtnetek is. Ez volt a legcombosabb cucc, ebben a csokorban voltak az 1 sornak minsl legdurvbb mennyisg szvegek.

Ezutn mg van kb. 10 vers/nek, meg a maradk terepasztalos kldetsek. Smile
Aztn jhet megint a prbeszd.

Te vagy a legjobb fordt, akit ismerek! Mikor lehet tesztelnek jelentkezni? Ha kell csak ezrt megveszem a GOTY-t.

Sagitarion
Az van hogy mita a 2014 E3 mon lttam az Inqusition traireljt azta tkozom az isteneket s mg a magassgos ndrszttt is ! Mert nincsen hozz magyar nyelv , a kzpszint angol tudsommal meg nem tudok benne rvnyeslni !
Az elst imdtam ! A msodikat szeretem ! A 3 dik rszt meg is hallok akr !
Aztn most rkattintok a kszlben altatat a 3 dik rszre s ltom , ltom hogy az alapjtkbl mr 97.019 sor ksz ? Shock jzus Ur isten ! Akkor mr csak 14.634 sor van htra ? Shock Gondolom azok a prbeszdek Smile

A dalokbl pedig mr csak 11 ? Terepasztalos hadmveletekbl pedig mr csak 1168 ? Shock

Hogyan lehetek tesztel vagy hogyan tudok segteni mit tudok csinlni ?

Ardea
Sagitarion: nem akarlak elkeserteni, de a 97.019 sorhoz mg hozz sem nyltam. Pontosabban ebben vannak a kdexek, meg a tbbi, amit a legals tblzatban rszleteztem. Ha sszeveted a 25%-os kszenlti llapottal, akkor ez kitnik.
De ha legkzelebb mdostom, akkor majd egyrtelmstem az alapjtknl, hogy (nincs ksz), vagy valami ilyesmi.

Meg ugye itt is rtam, hogy mg csak augusztusban fogok neki majd az igazn nagy munknak, ami ugyan mr haladsabb lesz.
De folyamatosan haladok vele - remlem, ez mg tartja benned a lelket.
Kzben mr ellenrizgetjk az elkszlt dolgokat is - de ettl mg lesz tesztels a vgn.

Segteni gy tudsz, ha prblsz trelmesen vrni, amg ki nem adjuk a magyartst. Ami valsznleg jvre megvalsthat.

Magoold
Szia Ardea!

Nincs mit tenni mit trelmesen vrni. Tudok valamelyest angolul,vgig is tudom jtszani,de a hinyossgaim miatt nem mindent rtek a jtkban pontosan.Ezrt is vrom hogy az anyanyelvemen jtszhassak a jtkkal.
Ksznm az eddigi fradsgos munktokat, a Kingdoms of Amalur Reckoning s a Divinity Original Sin Enhanced Edition fordtsrt is nagyon hls vagyok.

Ardea
No. Nekiveselkedtem a maradk nekeknek s verseknek.
Elkszlt az utols nekelhet nek is: a The Dawn Will Come. Smile
Mg 11 vers van, s ezeket is kipiplhatom...

Ardea
jabb nagy lps: kszen vagyok az gvras fereldeni terepasztal kldetsekkel is. Mr csak az orlzes maradt - ez kicsit kevesebb, mint egy hnap lesz (ha minden jl megy). Kzben mr elkezdem bepteni a 2 sasszem lektorrl visszakapott Kdexes szvegeket - ez is elg molyols, de ez a befektets ksbb fog megtrlni. Grin

Ha majd minden visszakerlt, akkor lehet, teszek fel j kpeket. Vagy videt. Majd megltom. Smile

Domasi
J hallani, hogy halad a projekt. Kitartst s jkedvet hozz a tovbbiakban is Smile

Ardea
s...
Ksz!
Legalbbis gyakorlatilag az sszes kigyjttt Kdex s ehhez hasonlan nagyobb llegzet bejegyzssel megvagyok. Grin
5 hnapja csak ezeket fordtottam. Most pihenskppen belecsapok az gvras prbeszdfjlba. Innentl majd megint kicsit haladsabb lesz az llapotjelz.

gothic76
Elismers a kitartsodhoz ksznjk.Wink

pointer586
Gratullok az eddig elrtekhez.

Kukucsmarci
Ardea rta:

s...
Ksz!
Legalbbis gyakorlatilag az sszes kigyjttt Kdex s ehhez hasonlan nagyobb llegzet bejegyzssel megvagyok. Grin
5 hnapja csak ezeket fordtottam. Most pihenskppen belecsapok az gvras prbeszdfjlba. Innentl majd megint kicsit haladsabb lesz az llapotjelz.

Ez nagyon j hr! Majd a prbeszdekre is raksz ki valami rszletes szmllt, hogy azt is jobban tlssuk, hogy ppen hol tartasz? Kszi! :-)
Mindenem a kisfiam s a szmtgp!

Ardea
Ht, a prbeszdeknl nem igazn tudok...
Ami rtelmesen sztbonthat volt, az mr gy szerepel a rszletes lersban.
Az sszes DLC ksz, az sszes tvezet vide ksz. Most fordtom az gvras prbeszdeket s tvezet videkat (ezek egyben vannak), van mg egy textpatch fjlom, amiben javt szvegek vannak (amik ms fjlokban is szerepelnek, de a jtk ebbl veszi).
Azutn mr csak 1 rohadt nagy, 69.573 soros nagy fjlom van. Ezt mr nem tudom sztszedni.
Ebben a nagy szvegfjlban van minden. A Multiplayerek szvegei, az alapjtk prbeszdei, a trgy- s kpessglersok... illetve azok a Kdex s egyb hossz bejegyzsek, amiket a rszletes listban felsoroltam. Ezekkel kszltem el nemrg, s ezrt mondtam, hogy ennek a gymlcse majd akkor rik be, amikor a fordtsnl t tudom ezeket "ugrani". Smile
Szval marad az egyszer llapotjelz itt az oldalon, nagyjbl tlagolva havi 5%-os ugrsokkal. Smile

Magoold
Ardea rta:

Ht, a prbeszdeknl nem igazn tudok...
Ami rtelmesen sztbonthat volt, az mr gy szerepel a rszletes lersban.
Az sszes DLC ksz, az sszes tvezet vide ksz. Most fordtom az gvras prbeszdeket s tvezet videkat (ezek egyben vannak), van mg egy textpatch fjlom, amiben javt szvegek vannak (amik ms fjlokban is szerepelnek, de a jtk ebbl veszi).
Azutn mr csak 1 rohadt nagy, 69.573 soros nagy fjlom van. Ezt mr nem tudom sztszedni.
Ebben a nagy szvegfjlban van minden. A Multiplayerek szvegei, az alapjtk prbeszdei, a trgy- s kpessglersok... illetve azok a Kdex s egyb hossz bejegyzsek, amiket a rszletes listban felsoroltam. Ezekkel kszltem el nemrg, s ezrt mondtam, hogy ennek a gymlcse majd akkor rik be, amikor a fordtsnl t tudom ezeket "ugrani". Smile
Szval marad az egyszer llapotjelz itt az oldalon, nagyjbl tlagolva havi 5%-os ugrsokkal. Smile

Akkor az kb. 15 hnap + mg a tesztels. Jl szmoltam? Wink Kitarts!

Ugrás a fórumra:

Projektjeink

Készülőben:

Dragons Dogma Dark Arisen
Tesztelés alatt

Elkészült:

The Esoterica: Hollow Earth

Dragon Age: Inquisition GOTY

Assassins Creed Chronicles

Crysis 3

Fallout New Vegas

Divinity Original Sin - Enhanced Edition