2022. 05. 23. - 13:53
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Regisztráció

Regisztrációhoz írj üzenetet a Kapcsolatokon keresztül a kívánt felhasználónévvel és e-mail címmel!
Ha lehet, ne freemailes címről!
Bővebben...

Fórumtémák
Legújabb témák
-> Dragon's Dogma Dark ...
-> Maffia III
-> Risen
-> Dragon Age: Inquistion
-> Kingdoms of Amalur: ...
Legnépszerűbb témák
-> Mi lesz a kvetke... [1022]
-> GTA 4 magyarts [645]
-> Dragon Age: Inqui... [454]
-> Fallout New Vegas [428]
-> Divinity Original... [410]

Partnereink

Partnerünk és támogatónk a

TheGamers - A Magyar Gamer Közösség

Tintahal Műhely - kreatív, játékos, művészeti workshopok

Felhasználók
-> Online vendégek: 1

-> Online tagok: 0

-> Regisztráltak: 5,110
-> Legújabb tag: BuraiJanos

Dragon Age: Inquistion
Kumpir
Sziasztok!

Tudna segteni valaki? Az a bajom, hogy a f karakterem magtl tmad harc kzben az alaptmadsval, hiba kapcsolom ki az MI-t. Ez engem zavar, mert n szeretnm irnytani. Ez ilyen, nem lehet ezzel tenni valamit?

Kszi!

Ardea
Hali!
Gondolom, akkor tmad magtl, ha nem az irnytott karakter...
Az MI kikapcsolsa szerintem arra vonatkozik, hogy nem hasznlja a kiemelt nyolc kpessget, s nem vdi/kveti az irnytott karaktert - ahogy az opcival be lehet lltani.
Ha megtmadjk, vdekezik.
Br ez csak tipp, mg sosem prbltam kikapcsolni az MI-t. :-)

Ardea
Egy kis rdekessg - elnzst krek Sunsetjoytl s Ignussentl, hogy a 3. szm videt linkelem be elszr, de az vonatkozik konkrtan ide. Smile
Azonban mindenkinek ajnlom figyelmbe a velk ksztett podcasteket is, mert NAGYON rdekes mindegyik!

rkd Meeting Podcast 3. - Ardea (f tma: Dragon Age Inquisition magyarts): https://www.youtu...PN99RB5PQs

rkd Meeting Podcast 1. - Sunsetjoy (f tma: Fallout 4 magyarts): https://www.youtu...0Zio&t
rkd Meeting Podcast 2. - Ignussen (f tma: Skyrim Ignussen pack): https://www.youtu...BXXitz6qJs
Szerkesztette: Ardea - 2021-01-28 - 18:48

itsme
Jó volt egy kicsit "megismerni" téged, köszönöm a kitartó és minőségi munkádat, sok örömöt szereztél a magyarításaiddal Smile

A beszélgetésből kimaradt, vagy csak én siklottam át felette, de mik a távolabbi elképzeléseid? mármint mennyire lobog még benned a tűz a fordítás iránt? elképzelhető, hogy 1-2 magyarított játék múlva már úgy érzed kiszállsz?

Ardea
Smile

Hát, nagyon sok mindenről akartunk még beszélgetni, de nem akartuk túlságosan elnyújtani a videót, így végül valóban kimaradtak a "tervek".
Igazából folytatom a fordítást, egyelőre egy pillanatig sem jut eszembe, hogy abba akarnám hagyni.
Most ugye dolgozom a Dragon's Dogma Dark Arisen fordításon - haladok vele, csak kicsit lassabban, mint szoktam. Smile
Aztán még annyi projekt van a listámon, hogy egy kezem már nem is elég hozzá, viszont egyik sem rövid. Grin

Prometheus411
Szia.Ne oregedj meg.vigyazz magadraSmile

itsme
Ez csupa jó hír!
Szuper lett a magyarítás, nagyon sokat dob az élményen Smile

Anetha
Sziasztok! Nem fordítással kapcsolatos lenne a problémám, így lehet, nem is ebbe a topicba való a kérdés, de azért megpróbálom! Smile
A napokban akadt időm újra játszani, viszont azzal a hibával szembesültem, hogy rendre kidobál a játék. Repair megtörtént többször is, angolul sikerült belépnem a játékba, viszont ahogy addolom a magyar fordítást, örülök, ha a betöltőképernyőig eljutok. Mi lehet a gond ilyen esetben? Frown Telepítsem esetleg újra az egészet?

Ardea
Szia!
Régen beszéltünk! :-)

Első körben azt mondanám, hogy az egész játékot tedd be a vírusirtód kivételek listájába.
Aztán az is kérdés, hogy magyarítással vagy anélkül játszol, illetve moddoltad-e.
Talán érdemes lenne törölni a játékot - a mentéseket tedd félre, de előtte mindenképpen nézd meg, milyen modokat használtál és milyen sorrendben, mert a korábbi mentéseket leginkább úgy tudod majd folytatni, ha minden modot vissza is teszel.

Renato96
Sziasztok! Lehet nem ide tartozik de remélem valaki bír rá valami megoldást mondani!
Eddig gond nélkül futott a játék, de a tegnapi nap folyamán mikor be akartam tölteni a mentésem azt a hiba üzenetet adta ki, hogy nem lehet bizonyos DLC-ket be tölteni töltsem le újra, ezzel csak az a baj minden DLC megvan és telepítve is van. Próbáltam már újra telepíteni de a betöltés így sem sikerült, minden DLC-t le töröltem és fel telepítettem újra ez sem sikerült valami ötlet? vírusírtot is ki kapcsoltam és a tűzfalat is. (Ha új karaktert csinálok azt probléma nélkül engedi be tölteni.)
https://kepkuldes...age/uW0m1F

kepkuldes.com/images/dcb32caa76de4d8449cba334a6618ad4.md.png

Ardea
Szia!
Olyan, mintha valami összekavarodott volna a moddolásnál. Vagy a moddolt mappa tűnt el, vagy hasonló hiba történt.
Mennyi idő telt el azóta, hogy utoljára játszottál vele?
Az újratelepítés után is feltetted a magyarítást? Ha nem tetted fel, lehet, az a baja, mert azt moddal építi be. Ha azok nem stimmelnek, akkor nem tudja használni a korábbi mentést.

Renato96
Ardea írta:

Szia!
Olyan, mintha valami összekavarodott volna a moddolásnál. Vagy a moddolt mappa tűnt el, vagy hasonló hiba történt.
Mennyi idő telt el azóta, hogy utoljára játszottál vele?
Az újratelepítés után is feltetted a magyarítást? Ha nem tetted fel, lehet, az a baja, mert azt moddal építi be. Ha azok nem stimmelnek, akkor nem tudja használni a korábbi mentést.

Ahogy tanácsoldat fel telepítettem a magyar fájlokat ahogy a leírás ban van de ez sem segített. (csak a magyarítás volt az egyetlen mód amit felraktam a játékra + DLC de azok alapból benne voltak mikor meg vettem a dai-t)
Körülbelül egy hete már annak, hogy nem bírok fel lépni a játékra, de ez a probléma amit le írtam egyről a kettőre történt előtte lévő nap még játszottam a játékkal.

Ardea
Steamen vetted?
Az is lehet, hogy egy Windows frissítés kutyult bele - ne kérdezd, miért, de ilyet már hallottam! :-(
Én akárhogy nézem, az, hogy a fele angolul van, egy része magyarul, nekem mindenképpen azt jelzi, hogy a magyarítás csak félig van fent. A modos rész után elindítottad még egyszer a szükséges fájlt, hogy "rendesen" telepítse a magyarítást?

Renato96
Ardea írta:

Steamen vetted?
Az is lehet, hogy egy Windows frissítés kutyult bele - ne kérdezd, miért, de ilyet már hallottam! :-(
Én akárhogy nézem, az, hogy a fele angolul van, egy része magyarul, nekem mindenképpen azt jelzi, hogy a magyarítás csak félig van fent. A modos rész után elindítottad még egyszer a szükséges fájlt, hogy "rendesen" telepítse a magyarítást?

Igen Steam-en.
Ezt a képet akkor készítettem mikor újra telepítettem a dai-t még a magyarítás feltelepítése előtt, én se igazán értem miért írta akkor magyarul.
Megpróbálom a számítógép újra telepítését ha ez sem segít akkor teljesen reménytelen, hogy vissza szerezem szerintem a mentést.

Ardea
Dehogy kell az egész gépet újratelepíteni!
Mondtam, hogy mit próbálj meg: miután újratetted a DAI-t, és a magyarítást feltetted, azután kell még egy bat fájlt elindítani, ahogy az utasításokban van.
Azért írta ki magyarul, mert vannak szövegfájlok, amik magyarul maradtak nálad - ezekkel nincs gond. A moddolás részét kell rendesen végigcsinálnod, és akkor be fogod tudni tölteni a mentéseket.

Ugrás a fórumra:

Projektjeink

Készülőben:

Dragons Dogma Dark Arisen
95%

Elkészült:

The Esoterica: Hollow Earth

Dragon Age: Inquisition GOTY

Assassins Creed Chronicles

Crysis 3

Fallout New Vegas

Divinity Original Sin - Enhanced Edition