2022. 05. 23. - 14:31
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Regisztráció

Regisztrációhoz írj üzenetet a Kapcsolatokon keresztül a kívánt felhasználónévvel és e-mail címmel!
Ha lehet, ne freemailes címről!
Bővebben...

Fórumtémák
Legújabb témák
-> Dragon's Dogma Dark ...
-> Maffia III
-> Risen
-> Dragon Age: Inquistion
-> Kingdoms of Amalur: ...
Legnépszerűbb témák
-> Mi lesz a kvetke... [1022]
-> GTA 4 magyarts [645]
-> Dragon Age: Inqui... [454]
-> Fallout New Vegas [428]
-> Divinity Original... [410]

Partnereink

Partnerünk és támogatónk a

TheGamers - A Magyar Gamer Közösség

Tintahal Műhely - kreatív, játékos, művészeti workshopok

Felhasználók
-> Online vendégek: 1

-> Online tagok: 0

-> Regisztráltak: 5,110
-> Legújabb tag: BuraiJanos

Dragon Age: Inquistion
Ardea
Nekem se tetszik a vlgytnde - csak gondoltam, rzkeltetem a "sz szerinti" fordtst. Smile

De az g szerelmre! Nem ERDEI tnde, hanem ERDTNDE, gy egyben, dallamosan. Smile
Klnben a Drakensangban is volt erdtnde a vlaszthat karakterek kztt...

Pocok123
Jogos bocsnat.Frown

Igen emlkszem a Drakensangra.

zsuszi
Ht ahogy n olvastam Eddig Magyarorszg szer Dales terlete nagy alflddel romokkal stb de tny vltozatos. Engem valahogy zavar ha egy vlgy erdssg lenne tudom hogy a pagony is azt jelenti de valahogy az egy szebb kifejezs volt nekem s relatv helyt llbb.
Nyilvn a vgs dnts a tied nekem nehz lesz a pagonyoktl elbcszni meg az elfektl. Szeretem gyrk urt de engem ott is zavart a tnde sz egy kicsit.
Nem becsmrlem msok munkssgt de azrt mert az ihlette mg nem ugyan az a vilg, szerintem. Smile

Ardea
Remlem, azrt nem fogsz rm megharagudni, de maradok az erdtndnl (meg azok sem, akik eddig szerettk a pagonyelfet). Smile

Obstruction
Sziasztok
Mr olyan rg jtszottam a sorozat els rszvel, hogy ha ti most itt nem beszltek rla szerintem nekem fel se tnt volna a dolog.Pedig az els karakterem taln egy elf krmgus volt.

Pocok123
Biztos hogy nem mrvad s nem is rosszbl rom nehogy flre rtse valaki, csak az rdekessg kedvrt. Wink
Feltettem a Heroes III at rgi nagy kedvencemet meg a 2005.-ben Menyus ksztette rszleges magyartst, s abban is ERDTNDE van, a tanyahzban fejleszteni ket.Smile

Ardea
, Heroes III!!! Grin
Nekem is megvan, csak a nagy monitoron olyan parnyi, hogy nem lehet ltni se mr rendesen. Ha kiteszem teljes ablakba, akkor meg pixelhalmaz...
De persze most nem ez volt a lnyeg... Smile

Obstruction
Off Smile A Heroes 4-ben pedig Tnde van,de biztos tallnnk mg pr jtkot amiben leforditottk az elfet.

Ardea
Jl van. Szeretjk a tndket (legalbbis sokan), de most mr hagyjuk... Smile

Most kicsit lassabban haladok a fordtssal, mert a mhelyen is kaptam egy alattomos kezelsi tmutatt lefordtani.
Azt hittem, a hten be tudom fejezni a The Descent maradkt... Ez mr amgy is rdekes, mert ebben vannak a naplk, knyvek...

Ardea
A segtsgeteket szeretnm krni a fordtsban! Smile

Van egy kifejezs ebben a jtkban: War Table.
Ez egy hatalmas asztal, amire Thedas trkpe van kitertve, s a haditancson ezen az asztalon tudjuk elvgeztetni a tancsadinkkal a hadmveleteket.
A val letben is van ilyen, ahol a tbornokok s tisztek megtervezik (vagyis rgen, mert most mr biztos minden szmtgpeken megy) a tmadsokat stb.

n eddig gy fordtottam: terepasztal.
Mivel nem talltam r "hivatalos" kifejezst.
Krlek benneteket, ha tudja valaki, hogy ezt minek nevezik, vagy van ennl jobb tlete, akkor az rjon ide.

Ksznm Smile

Dragon2213
Szia,

Hbors tbla, vagy Taktikai asztal.

Pocok123
Amennyire n tudom ennek a hivatalos neve terepasztal. Clja annak a terepnek minl pontosabb megismerse ahol a csata fog zajlani, dombok, facsoportok, patakok stb a terep pontos ismeretnek birtokban aztn ezen a terepasztalon tervezik meg a csata rszleteit.
Br ez j szerintem, de nem gondolom, hogy ehhez ragaszkodni kellene, ha a jtkba jobban beleill nevet tud valaki az is j lehet.
Nekem bejn a Taktikai asztal nv is, ez is tall s jl hangzik.
Egy rvid szsszenet a Honvdelem.HU rl http://www.honved...cikk/35292

Ardea
A taktikai asztal sztem is egsz j...

Akkor lehet "szavazni" (kb. 1 htig tudom figyelembe venni, kinek mi a vlemnye, mert utna tl sok helyen kellene javtani, ha mgis a taktikai asztal nyer)
1. Terepasztal
2. Taktikai asztal

yvorl
Terepasztal Wink

Pocok123
Terepasztal.

nulladik
terepasztal

Kumpir
Ardea, csodlatosan haladsz a projektel! Szmomra Te vagy most az Isten!

Taktikai terepasztal

kapafogbill
dv Ardea! Elszr is szeretnm megksznni hogy elkezdted a fordtst. Egy olyan krdsem lenne hogy, megklnbztet a jtk vagy esetleg te megklnbztetsz-e kbormgust illetve kitasztottat? Megmagyarzom: a DA2 gy vettem szre hogy mindig az "apostate"(remlem jl rtam le) szt hasznlta s ott zavart , mivel nem ugyanazt jelenti, mert ugye kbormgus az aki sosem volt Krben, addig kitasztott az aki elhagyott egy Krt s br tudom hogy, a DAI-ban mr SPOILER nincsenek krk SPOILER VGE de gondoltam r krdezek. Persze azt nem vrom hogy te szrd le szvegkrnyezetbl vagy trd az eddigi fordtst csak rdekelt. Vlaszodat elre is ksznm. Tovbbi szp napot! s utirat: Taktikai asztal.

Ardea
Kumpir: hm... most melyik? A taktikai asztalra gondoltl? Grin

kapafogbill: termszetesen megklnbztetem. Tisztban vagyok a klnbsggel, s mg a DAO-ban hasznlt kifejezseknl maradtam. gy az apostate marad kbormgus (ez a vidban is ltszik, mikor Solasszal beszlnek), s a maleficarum maradt kitasztott. Mivel a jtk is szpen megklnbzteti, gy nincs gondom belle, hogy mikor melyikrl beszlnek. Most ppen a Jaws of Hakkont fordtom, s ebben gyakorta emlegetik ket. Smile

kapafogbill
Ksznm szpem a vlaszodat! Ez nagyon jl esett hallani. Tovbbi szp napot!

Ugrás a fórumra:

Projektjeink

Készülőben:

Dragons Dogma Dark Arisen
95%

Elkészült:

The Esoterica: Hollow Earth

Dragon Age: Inquisition GOTY

Assassins Creed Chronicles

Crysis 3

Fallout New Vegas

Divinity Original Sin - Enhanced Edition