2021. 08. 03. - 08:28
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Regisztráció

Regisztrációhoz írj üzenetet a Kapcsolatokon keresztül a kívánt felhasználónévvel és e-mail címmel!
Ha lehet, ne freemailes címről!
Bővebben...

Fórumtémák
Legújabb témák
-> Dragon's Dogma Dark ...
-> Mi lesz a kvetkez ...
-> Maffia III
-> Dragon Age: Inquistion
-> Venetica
Legnépszerűbb témák
-> Mi lesz a kvetke... [1022]
-> GTA 4 magyarts [645]
-> Dragon Age: Inqui... [448]
-> Fallout New Vegas [428]
-> Divinity Original... [410]

Partnereink

Partnerünk és támogatónk a

The Gameres Hungary

Tintahal Műhely - kreatív, játékos, művészeti workshopok

Felhasználók
-> Online vendégek: 2

-> Online tagok: 0

-> Regisztráltak: 5,107
-> Legújabb tag: auerg

Dragon Age: Inquistion
Ardea
Vgre ez a jtk is magyar lesz - hossz vajds utn! Smile

Alapveten a Dragon Age: Inquisition Game of the Year edition-hz lesz igaztva a magyarts, minden ms verzi csak akkor lehetsges, ha technikailag nem jr sok bajldssal - amit csak a fordts vgn, vge fel fogok tudni felmrni.

Fordtk egyelre mg ne jelentkezzenek, mert el kell ksztenem hozz egy tesztanyagot, de erre mg nem volt idm. Amikor ez ksz, jelzem majd itt a frumban, s a Magyartsok Portlon.

nulladik
Ksznjk szpen, s kitartst kvnok! Smile Br a te munkssgod ismerve ktsg sem frhet hozz, hogy elkszl a fordts. (vgre j kezekben van!)

Sagitarion
Igen igennnnnnnnnnnnnnnn Grin

Pocok123
Nagyon ksznm, sok kitartst s kevs trolt kvnok a fordtshoz.Grin

MoRT2195
Pocok123 rta:

Valahogy itt az oldal elg troll mentes. Nemigen ltok vitkat. Na j, a Fallout New Vegas-nal volt, de azonkvl nem nagyon. Ez szerintem annak is tudhat be, hogy itt elg gyors s ignyes munkt vgeznek ltalnossgban s egyszeren nincs mirt trollkodni. Smile

Pocok123
MoRT2195 rta:

Pocok123 rta:

Valahogy itt az oldal elg troll mentes. Nemigen ltok vitkat. Na j, a Fallout New Vegas-nal volt, de azonkvl nem nagyon. Ez szerintem annak is tudhat be, hogy itt elg gyors s ignyes munkt vgeznek ltalnossgban s egyszeren nincs mirt trollkodni. Smile

Nem igazn rtem, hogy jtt le neked abbl, amit rtam, hogy szerintem itt sok a troll, de egye fene akkor leszgezem itt nincsenek trollok .
gy most mr j?
s ha megengeded tovbbra is azt kvnom, hogy ne is legyenek.

Ardea
Nem azt mondta. Csigavr. Smile
Sztem MoRT2195 is azt kvnja.

MoRT2195
Pocok123 rta:

MoRT2195 rta:

Pocok123 rta:

Nem igazn rtem, hogy jtt le neked abbl, amit rtam, hogy szerintem itt sok a troll, de egye fene akkor leszgezem itt nincsenek trollok .
gy most mr j?
s ha megengeded tovbbra is azt kvnom, hogy ne is legyenek.

Nem igazn rtem, hogy jtt le neked abbl, amit rtam, hogy n gy gondolom, hogy szerinted sok a troll. Csak szimpln rtam, hogy itt nincsenek. Nem tudom mit rtottam neked, de bocsnat, grem tbbet nem fogok egy kommentedre se reaglni.

Ardea
Ne legyl morci. Senki se legyen morci.
Egyiktk se akart rosszat, csak mr kihegyezdtt a hangulat, s mr olyat is bntsnak kezdtek rezni, ami nem az.
Bke s szeretet! Grin Grin

Egybknt mr majdnem megvan a 4%, de sztem csak 5%-onknt fogom lptetni az llapotjelzt, ami kb. 5.500 sort jelent.

Kekszeske
Jn a DOS vgigjtszs, ha megvan a teszt. Az brutl lesz.
Kzben most ksztik a MorroHunos srcok a Pillars Of Eternity magyartst. Teht saccra a magyartssal vgigjtszott DOS utn eslyes a POF.
Most meg Ardea csinlod DAI-t, ht az a hab lesz a tortn.
Basszus, kb 3-4 vre meglesz hrom baromi kirly RPG magyarul jtszhatan, ez elkpeszt....ksz vagyok....

s Ardea, ebben meg a legnagyobb rszt te Neked ksznhetjk majd.
s szemly szerint ksznm elre is azt a sok befektetett munkt, ami ezzel jrt s jr majd!
Ksznm!

zsuszi
Nagyon rlk hogy vgre egyenesben van a project. Hiba megy az angol azrt sokkal pihentetbb s jobb ha az ember anyanyelvn lvezhet egy jtkot.
Teljesen el leszek knyeztetve Divinity most meg ez is, nagy ksznet rte. Smile J munkt
Szerkesztette: Ardea - 2017-09-26 - 11:19

Ardea
Az a "most", majd mg kb. 1 v mlva lesz. Smile

zsuszi
J esetbe n min 1,5-2 vre szmtok de persze legyen igazad.
Viszont tisztba vagyok szveg mennyisggel 4 vgigjtszs utn ms-ms dntsek eceter.
Szerkesztette: zsuszi - 2017-09-28 - 06:03

Ardea
Nos, akkor lssuk, amit grtem. :-)
Dragon Age Inquisition - magyar felirattal (magyarts kb. 14%-os, gy elfordulhatnak benne angolul maradt mondatok, helyesrsi s egyb hibk!)
1. rsz: https://youtu.be/...
2. rsz: https://youtu.be/...
3. rsz: https://youtu.be/...
Amikor legkzelebb mdostok az llapotjelzn, addigra mr kszen lesznek:
- a gncs DLC-k
- a Dragonslayer DLC (multiplyer)
- a The Descent DLC
- a Black Emporium DLC
- az alapjtk sszes kisebb szvegfjlja (tvezet videk, "small-talk"Wink

Pocok123
Ez igen szpen haladtl, tudom, rengeteg munka van htra, de ez nagyon szp halads. Ksznm a videkat nagyszerek, j lesz ezzel jtszani. Ha nem jnne, a DOS felraknm az els rszt s jra jtszanm, az egyik kedvenc jtkom.GrinGrinGrin

zsuszi
J ltni hogy haladsz vele egsz rdekes most magyarul ltni s olvasni Smile
Viszont az erdei tnde nekem fura volt.. a pagonyelf megnevezs nekem jobban bejtt van valami klnsebb oka hogy cserlted? MErt igaz DA elfjei tnde szerek de elfnek nevezik magukat s msok is ket msfell a dalish az vlgy azaz Dales szbl jn azaz max vlgyi elf/tnde igaz javarszt erdkbe lnek m a "vlgybe" vannak a legtbben ami mg tbb kevsb az vk (persze orlzok szerint nem). A pagony igaz ritks erdt jelent szval valahol a kett kztt van s mg jl is hangzik de mindenkppen kzelebb van az eredeti elnevezshez, szval nem tudom.. nekem Erdei tnde tbb sebbl vrzik.
Homlyrs is fura volt de azon elgondolkodtam hogy tnyleg nehz megfelel szt tallni r ami jl is hangzik szval ezt mg el tudom fogadni.
m a erdei tnde elf dolgot sztem t kne gondolni. Remlem nem baj hogy megjegyeztem.
Szerkesztette: zsuszi - 2017-10-29 - 18:12

Ardea
Azt mr az elejn megmondtam, hogy nlam lesznek mdostsok az els, s taln a msodik rsz magyartshoz kpest. Lesznek taln akr felhbortak is. Smile

Nekem irnymutat a Gyrk ura cm knyv, Gncz rpd fordtsban. Tolkien tallta ki ezt a "mondakrt", s rpi bcsi fordtst tekintem ebben mrvadnak.
Szmomra nincsenek elfek. Tndk vannak. Erdtndk (nem erdei tnde), meztndk, nemes tndk stb.
Nem baj, hogy megjegyezted. Nem vltoztatok rajta. Smile

A dale sz valban vlgyet jelent. A The Dales terletet mgis Erdsgnek neveztem el.

A Homly... Nekem az Enyszet azonnal visszatetsz volt az els rszben (ahogy a pagonyelf is erltetett volt - taln szerzi jogok miatt?). Mert nem az. Gondolkodtam, mi a Fade - egy olyan tmeneti vilg, ahova az lmodk s a halottak jutnak, mieltt tovbb mennnek. Vagy dmonok, szellemek vilga. Tlvilg? Az. De enyszet semmikpp. gy lett Homly - a fny s a sttsg kzti tmenet.
A homly szt vgigprbltam mindennel, ami majd elfordul a fordtsban, s nekem jl passzol mindenhez.

s akkor mr: Grey Wardens. Nekem a Szrke Kamars kiverte a biztostkot. Smile Kamars, na persze. Kriszta meslte, hogy annak idejn nagy cirkusz volt ebbl, mert volt, akiknek nem tetszett, meg akik elfogadtk.
Nekem mdomban ll most mdostani, s vgre azok lesznek, akik valjban: szrke rk/Szrke rsg. Szrkk, mert a httrben mkdnek, s csak akkor ltni ket, amikor baj van. s rk, mert ugyangy rzik az embereket, mint pl. a vrosi rsg.
Tudom, hogy jobban "hangzik" a kamars sz, de az baromsg.
Ezt is lehet emszteni, mert ez gy lesz nlam.

Mindettl fggetlenl akkor is tisztelgek az els rsz fordtja/fordti eltt, mert nhny ilyen hajmeresztsgen kvl nagyon szp magyartst ksztettek.

zsuszi
Homly rendbe van tnyleg . Kamarssal meg maximlisan egyetrtek az engem is zavart elejtl fogva fleg amita angol is sokkal jobban megy.
Egyedl az erdei tnde.. Tolkien vilga teljesen kln ll s ms. Eredetileg ott is elfek vannak nem tndk , Magyarba a tndrbl lett a tnde DE gyrk urba nem zavar hogy nem egyezik mivel az ottani elfek majdnem tndr szerek mgikusabb kisugrzsuk van , viszont DA elfjei sokkal jobban hasonltanak az emberekre mint LOTR elfjei...de mindegy n akkor sem kevernm bele/ssze (n is szeretem LOTR vilgt amgy ) DA loreba, Ebbe maradnk m hitelesebb mg ha magyar verzit nem is veszed t azaz a pagony elf elnevezst .
Egy bartnm mondta :
"J fordts nem fordt mindent szrl szra, hanem megkeresi a megfelel kifejezst vagy szt ami a legjobban lerja mit akart az eredeti r "
s ebbe egyetrtek vele az erdei az messze esik tle. Mert a Dales vglis egy helyszn/trsg elnevezse amibl jtt a Dalish.. S a Dales erdssg is pontatlan ha eredeti elkpzelst nzzk mert ugyan DAI-be nem jtt t de inkbb pusztasg, alfld szer tj (rengeteg rommal) javarszt persze buja erd is jellemzi de nem tlnyoman . Egy vlgy nem zrja ki a jellemzen Alfld szer tjt de az erdssg mr kicsit flre vezet s pontatlan eredetihez kpest. A pagony sokkal jobban illik a bioware ltal felvzolt kpre.
Minden esetre tnde mg csak-csak elmegy de az erdeit krlek gondold kicsit t.
PErsze te dolgod meg van a vltoztatshoz a jogod csak nehz lesz megbartkoznom ezzel az elnevezssel . s vletlenl se akarlak leszlni rlk hogy elvllaltad a DAI-t hatalmas project amivel rengeteg munka lesz. Viszont mindenkppen szerettem volna ezt-ezeket jelezni.
Szval nem akarok vitatkozni csak megvitatni a dolgot kulturltan ahogy szoktam.

------------
Mg utlag bele javtgattam bvtettem szvegem ahogy volt idm alaposabban tgondolni
Szerkesztette: zsuszi - 2017-10-29 - 22:06

Ardea
Nos, akkor n is mondom: nem vitatkozom. Azrt rom ezt le, hogy lsd az n indokomat a fordtsra. Ez az indokom brmely ms jtk fordtsra is rvnyes, amelyben ilyen "lnyek" szerepelnek.

A DAI vilga nem ll kln a Tolkien ltal ltrehozott vilgtl, hanem arra pl. Brmilyen vilg, amiben tndk, trpk, orkok, trollok, entek, ogrk stb. lnek, mind az vilgra plnek.
Tolkien eltt voltak klnbz npmesk, amelyekbl "tpllkozott", de ezeknek a lnyeknek adta ezeket a neveket (elf, dwarf, orc, troll, ent/sylvan, ogre). s adott nyelvet nekik. Tbbek kzt ezrt avattk dszdoktorr pl. Oxfordban is.
A fordtsaimban pedig - mint mr emltettem - Gncz rpd fordtst kvetem ezekre a megnevezsekre, mert volt az els Magyarorszgon (legjobb tudomsom szerint), aki nekilt, s honostotta Tolkien "vilgt".

A fordtsaimban elttk tisztelgek azzal, hogy nem feledkezem meg rla: Tolkien ta lteznek, s G ta kaptak magyar nevet. (Amit persze azta msok mshogyan fordtottak, vagy pp le sem fordtottak, ld. elf, vagy tndr)

Ami pedig Thedas "The Dales" tjegysgt illeti: az ltalad lert krnyezet csak az szaki rszn olyan, az Exalted Plains nev terleten, ahol a hbor miatt felgettk az egszet. Kiss dlebbre mr az egsz terletet erd bortja, az mr az Emerald Graves.
Egybknt a pagony sz is erd, nem vlgy. Smile

Egy mdostsra hajland lennk, ha tbben is ragaszkodnak a nyelvhsghez (amire pont te rtad, hogy nem mindig szerencss Pfft): vlgytnde. A The Dales pedig Vlgyek (br ezt nem rzem elg lgynak). Illetve akkor kapcsoldik hozz a Vlgyek szabad npe (Freemen of the Dales).

Pocok123
Bocs hogy beleszlok a beszlgetsbe.Smile
A szrke kamars engem is zavart kicsit, a szrke rsg jobb.
Engem nem zavar az erdei tnde nekem bejn, viszont a vlgytnde az szerintem nem j, nekem legalbb is fura.

Ugrás a fórumra:

Projektjeink

Készülőben:

Dragons Dogma Dark Arisen
55%

Maffia III
60%

Elkészült:

The Esoterica: Hollow Earth

Dragon Age: Inquisition GOTY

Assassins Creed Chronicles

Crysis 3